A.S R جمعه 19 مرداد 1397 12:06 ب.ظ نظرات ()
http://s9.picofile.com/file/8334076634/windows_10_super_fast_01.jpg

اگر شما هم از کاربران سیستم عامل ویندوز باشید حتمی متوجه شده اید که ویندوز پس از مدتی شروع به کند شدن میکند و با سرعت بارگزاری (load) آن به شدت کاهش می یابد.اما مشکل از چیست؟برای حل مشکل باید چه کاری کنیم؟
برای آموزش ادامه متن برای حل مشکل  به ادامه مطلب مراجه کنید.
مشکل کندی سیستم ریشه های متفاوتی دارد که به حل آن می پردازیم.

1.انتخاب نوع سیستم اشتباه
ما باید از ابتدا با توجه به قدرت و ساختار سیستم خودمان نوع سیستم عامل یا ویندوزمان را انتخاب کنیم.بطور مثال اگر ما سیستم نسبتا قدیمی با ساختار و اجزای قدیمی داشته باشیم بهتر است از ویندوز های قدیمی انتخاب کنیم تا با مشکلی برخورد نکنیم.پس انتخاب ورژن ویندوز باید نوع آن را انتخاب کنیم،بطور مثال من با توجه به سخت افزارم ویندوز 7 را انتخاب کردم چون سخت افزاری نسبتا بروز دارم اما سخت افزار من رم (RAM) بسیار قدرتمند نمی باشد و باید از بین دو نوع ویندوز یعنی 32bit و 64bit پیشنهاد میکنم اگر شما رم بالای 4 دارید از ویندوز های 64 بیتی استفاده کنید و اگر کمتر از آن از ویندوز های 32 بیتی.

2.نرم افزار های start up کاربری یا مضر؟!
بسیاری از نرم افزار ها و برنامه هایی که بر روی ویندوز خودمان نصب میکنیم احتیاج دارند تا برای خدمات دهی در همان هنگام روشن شدن سیستم آنها هم بلافاصله اجرا شوند شاید یک یا دو برنامه زیاد تاثیری نداشته باشد اما بیشتر از آن بدلیل آنکه ویندوز تازه اجرا شده است و درحال بارگزاری فایل ها و ... است میتواند باعث کندی بسیار شدید شود و فشاری زیادی بر روی سیستم اعمال کند.
اما چطور میتوانیم راه برنامه هایی که قابلیت start up دارند را سد کنیم.برای این کار دکمه های زیر را همزمان نگه دارید:
Ctrl + Shift + Esc با انجام این کار شما وارد بخش task manager میشویم.می توانیم از سربرگ Start up برنامه مورد نظرمان را پیدا کنیم و آنر خاموش کنیم.

http://s8.picofile.com/file/8334076750/taskmana10.jpg

3.خالی نکردن فایل های اضافی
رایانه و ویندوز هم همانند هر چیز دیگری احتیاج به تمیز کاری و مراقبت دارد.ما برای تمیز کردن ویندوز خودمان باید فایل های برنامه هایی که حذف کردیم را از بین ببریم و یا محتویات فایل temp را پاک کنیم.برای ورود به این فایل کافیست عبارت %temp% را در منوی استارت جستحو کنید و محتوای آن را پاک کنید.

حتما نظرات خودتونو در پایین همین پست برای ما ارسال کنید.